Fejes káposzta, karfiol, kelkáposzta, retek, olívaolaj, frissen facsart citromlé, tengeri vagy himalája só.
Fejes káposzta, karfiol, kevés kelkáposzta, és retek apróra reszelve. Főleg a fejes káposzta legyen túlsúlyban! Kevés olívaolajjal, és frissen facsart citromlével, kevés tengeri sóval ízesítjük.
Fejes káposzta, karfiol, kevés kelkáposzta, és retek apróra reszelve. Főleg a fejes káposzta legyen túlsúlyban! Kevés olívaolajjal, és frissen facsart citromlével, kevés tengeri sóval ízesítjük.
Tipp:
Kevés őrölt köményt is rakhatunk bele, mert a káposzta puffasztó hatású, a kömény ezt kompenzálhatja.
Nagyon kevés is elég belőle, egyszerű, olcsó, és jó vendégváró!
Egészségre gyakorolt hatása:
Káposzta jelentős C-vitamin, K, B1, E, vas, és kálcium forrás. Természetes antibiotikum, és rákmegelőző hatású.
A karfiol, mivel rokonságban áll a káposztafélékkel, ezért hasonló jó, védelmező tulajdonsága van. C-vitamin tartalma jelentős. Magas rosttartalma miatt puffasztó hatású.
A retek serkenti az epe termelődését, és kiürülését, ily módon máj, vagy epe gyulladás esetén nagy segítséget nyújthat. Mustárolaja jól oldja a nyákot, és csillapítja a köhögést. Emésztést segíti, és növeli az étvágyat. Magas C vitaminban.
A citrom nagy mennyiségben tartalmaz C-vitamint, flavonszerű glikozidot és illóolajat. A C-vitamin antioxidáns hatású, erősíti a szervezet immunrendszerét. A glikozid antibakteriális hatást fejt ki, az illóolaj pedig serkenti az emésztést. A citromlevet hagyományosan elsősorban megfázás, légúti fertőzés esetén javasolják antibakteriális, nyákoldó és gyulladáscsökkentő hatása miatt, de ezenkívül frissítő, lázcsillapító, álmatlanság esetén idegnyugtató, epehajtó, féregűző, vérképző hatást is tulajdonítanak neki.
A kömény enyhítheti a nehéz emésztés okozta fájdalmakat. Görcsoldó hatású, az emésztés sima izmaira hat. Menstruációs, klimaxos problémáknál érdemes kipróbálni. Prosztatarák kezelésére is alkalmazható. Bélfertőtlenítő, baktérium-és gombaölő hatása van.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése