Oldalak

2010. november 23., kedd

Karfiol főzelék


Ma nagyon egyszerű, és könnyed ételeket mutatok, azt hiszem, bármilyen hideg is legyen, néha kell a könnyed étel is, a sok magos, káposztás, nehezebb étel mellé. Főleg, ha szeretnénk beleférni az estélyi ruhánkba…az ünnepekkor.

Azért melegítő hatása a karfiolban (káposzta féle), és a napraforgómagban megmutatkozik.

Hozzávalók:

Napraforgómag, tisztított víz, karfiol, kevés fokhagyma, vega-mix, Himalája só, kevés olívaolaj.

Napraforgómagot tejfölösre daráljuk a karfiol ¾-ed részével, kevés fokhagymával, és tisztított vízzel. Beízesítjük vega-mixel, Himalája sóval, és kevés olívaolajjal. A maradék karfiolt apróra vágjuk, és beleszórjuk.

Tipp:

Kicsit színtelen lett, ezért rakhatsz bele fűszerpaprikát, ha gondold.

Fokhagymából, tényleg nagyon kicsit rakj, mert erős ehhez az ételhez!

Csempészhetsz bele egy kevés szezámmagot is, ha kívánod.

Ha radiátorra teszed, vagy a kályhára, még finomabb lesz!

Egészségre gyakorolt hatása:


A karfiol, mivel rokonságban áll a káposztafélékkel, ezért hasonló jó, védelmező tulajdonsága van. C-vitamin tartalma jelentős.

A fokhagyma tartalmaz A, B1, B2, C vitamint, magnéziumot, vasat, cinket, mangánt, rezet, kálciumot, és szelént. Antibiotikus hatású, jó féregűző, (Candida diétánál elengedhetetlen) immunerősítő, vérnyomáscsökkentő, csökkenti a vérzsírt.

A napraforgómag energiatartalma a többi olajosmaghoz hasonlóan jelentős. Zsírtartalma értékes, mert gazdag forrása a telítetlen zsírsavaknak, főleg linolsav és olajsav található benne. Segít a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében. A napraforgómag kiemelkedő B1-vitamin-forrás. E-vitamin-tartalma. Az ásványi anyagok közül magnéziumot, kalciumot és káliumot tartalmaz nagyobb mennyiségben. A magnézium és kalcium hozzájárul a csontritkulás megelőzéséhez, és a már kialakult betegség kezelésében is szerepe van, a kálium pedig támogatja a szív és az idegrendszer működését.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése